השתלות שיניים – איך שומרים עליהם? טיפים מקצועיים של המומחים במרפאתנו:

היגיינת הפה:

הקפדה על ניקיון הפה בצורה נכונה חשובה גם אם יש שתלים או אין, נוכחות שתלים בפה דורשת מאתנו הקפדה יתרה על היגיינה אוראלית.
השתלים "יושבים" בתוך החניכיים שעליהם מוברג מבנה וכתר.
השיקום שנעשה על גבי השתלים גורם להצטברות רבה יותר של רובד חיידקי ושאריות מזון במהלך היום .
צחצוח לא יסודי ואי הקפדה לנקות בין השתלים יכולים לגרום להיווצרות של דלקת בחניכיים סביב השתל דבר שמוביל לדימום, ריח רע מהפה ובמקרים חמורים יותר לספיגת עצם סביב השתל ואף לניידות השתל, לכן הקפידו על צחצוח של לפחות 3 דקות, יסודי באזור השתלים, השתמשו באביזרים בין השיניים כגון קיסמים או מברשות אינטר דנטליות  ושטיפות פה .

ביקור אצל השיננית:

אבנית היא האויב מספר אחד של השתלים, אבנית היא הסתיידות של רובד חיידקי ושאריות מזון שהתקשו, האבנית משחררת טוקסינים (רעלנים) לחניכיים מה שגורם לספיגת חניכיים סביב השתל (נסיגה) .
כמו כן השיננית מבצעת ניקוי הרבה יותר עמוק ויסודי הכולל ניקוי בדפנות השתלים והכתרים לאזורים שאין למטופל גישה ישירה בניקוי הביתי .

בדיקה תקופתית אצל הרופא שיניים:
לאחר ביצוע השתל רצוי כל 3 חודשים להגיע לרופא לביקורת, לאחר שנה מביצוע השתל יש לבצע ביקורת כל חצי שנה – בדיקה קלינית + צילומים על מנת לוודא שאין דלקת סביב השתל, ושהכתר יושב בצורה נכונה ולא מעמיסה על השתל .

אלכוהול ועישון:

נזקי העישון והאלכוהול ידועים לנו היטב, אך בדרך כלל מדברים על מחלת הסרטן ועל עוד מחלות קשות יותר .
אך בכל הנוגע להשפעות על הפה עולים סימני שאלה – אלכוהול וסיגריות פוגעים בחניכיים שלנו, לעיתים אנשים הצורכים אלכוהול וסיגריות בכמות רבה לא יוכלו לעבור השתלות שיניים, כיוון שהעישון והאלכוהול לא נותנים לחניכיים להתרפא לאחר הניתוח ואף סביר להניח כי השתלים לא יקלטו .

"יד על הדופק":

לא תמיד נרגיש כאבים סביב השתל במצבי דלקת, לכן חשוב מאוד להקפיד על כל הכללים הרשומים למעלה על מנת שלא יהיה מאוחר מדיי.
השתלות שיניים כרוכה בהוצאה כספית ופיזית לא מבוטלת .
חשוב תמיד להיות עם "יד על הדופק" לא להסס אם משהו מציק או כואב לגשת למרפאה ולטפל בבעיה .